Comparațiile, bate-le-ar vina !
Vorbeam cu cineva, zilele trecute, și mi-a zis să nu mai fac atâtea comparații. Pe moment mi s-a parut corect, părea că aș căuta nod in papură, apoi m-am mai gândit și de fapt cred că este chiar sănătos.
Viața este practic o sumă a alegerilor pe care le facem, alegeri care provin toate dintr-o decizie în urma unei comparații. Comparăm tot.
Vremea, azi a fost la fel ca ieri. Sau mai cald ori mai rece. Haina asta este mai groasa, mai subtire.
Mâncarea de la X este mai bună sau mai proastă. Sau a venit caldă ori rece.
Șamponul X este mai bun/prost. Pâna si nașterea ne este raportată la o scară, comparată, scorul Apgar.
Și așa se intâmplă până murim, chiar și după. X-ulescu a fost mai nu știu cum decât ... Sau a avut nu știu ce sau mai mult decât ...
Și atunci, dragii mei, de ce să nu comparăm ? De ce să nu facem alegeri în urma unor comparații cât mai complexe ?
O "sumă" cât mai mare va doresc !
Cele mai citite în ultima lună
Păreri Climatico și DaikinHow-to backup SharePoint online / Teams data to TrueNAS
Rețea UniFi cu echipamente Ubiquiti - de la unboxing la config
Philips Hue Gradient Signe Floor disassembly
Black Friday 2015 monitor
Alte articole
Database management cu un singur fișier PHPFumatul în incinta metroului - deznodământul (VIDEO)
webmin update 1.940 removes the included Let's Encrypt client and can throw errors
Cum muți fișierele din Dropbox pe Google Drive
Cum văd eu treaba cu serviciile secrete și informațiile criptate

